poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Dobra dieta odchudzająca po ciąży

Przybranie na wadze w ciąży jest absolutnie normalne, a wręcz konieczne. W Twoim organizmie rozwija się płód, a Twoja aktywność fizyczna może być z różnych powodów ograniczona. Do tego dochodzi rozpoczynająca się laktacja.

No dobrze, dziecko się rodzi, zabiera swoje kilogramy, a reszta? Niestety zazwyczaj po porodzie waga nie wraca magicznie do tej sprzed ciąży. Ty masz w domu maleńkie dziecko i może jeszcze nie całkiem doszłaś do siebie po porodzie. Jak w tej sytuacji myśleć o chudnięciu?
Spokojnie, nie ma sytuacji bez wyjścia. W walce o szczupłą sylwetkę nie jesteś sama – pomoże Ci doświadczony dietetyk. Przede wszystkim będzie Ci służyć radą i pomocą. Na start podsuwamy trochę praktycznych informacji:

Po pierwsze – dieta
Dieta odchudzająca po porodzie nie powinna być komponowana samodzielnie. Przecież Twój organizm wciąż jest osłabiony, a do tego karmisz piersią. Prawidłowo skomponowane menu powinno uwzględniać potrzeby Twoje i maluszka. Być może niektórych pokarmów Twoje dziecko nie będzie tolerować – wówczas dietetyk pomoże Ci znaleźć alternatywy.

Po drugie – ruch
Oczywiście, wszystko z umiarem i nie od razu. W połogu lepiej wstrzymać się z gimnastyką. Potem, w porozumieniu z dietetykiem, możesz zacząć lekkie ćwiczenia. Nie wzoruj się na celebrytkach – zazwyczaj ich pociążowa figura jest okupiona ciężkimi wyrzeczeniami i dużym kosztem, który ani Tobie, ani dziecku nie jest potrzebny.

Po trzecie – czas
Daj go sobie i swojemu organizmowi. Być może w Twoim przypadku powrót do szczupłej sylwetki zajmie trochę więcej czasu. Musisz być po prostu cierpliwa. Zawsze możesz porozmawiać z dietetykiem i poprosić go o wsparcie. Pamiętaj, lepiej chudnąć wolniej, ale zdrowo, niż ogromnym kosztem i nie mieć na nic siły. A ta będzie Ci potrzebna – w końcu masz pod opieką malutkiego człowieka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz